Mateusz Szymkowiak

adwokat

Prowadzę praktykę zawodową na terenie całego kraju z siedzibą
w Bielsku-Białej i oddziałem w Katowicach. Na co dzień świadczę pomoc prawną osobom skazanym, podejrzanym i tymczasowo aresztowanym...
[Więcej >>>]

Skontaktuj się!

O mnie

Witam Cię na moim blogu poświęconym tymczasowemu aresztowaniu. Nazywam się Mateusz Szymkowiak i jestem adwokatem.

Przełomowy moment

Rok 2018 był dla mnie przełomowy. Tak naprawdę zaczęło się od października 2017 roku, kiedy moja zawodowa droga rozeszła się z moim wieloletnim wzorem – ojcem również adwokatem. Wówczas to zorganizowałem własną kancelarię w Bielsku-Białej, ale również dzięki determinacji rozszerzyłem swoją działalność.  Muszę Ci się przyznać, że od tego czasu tak naprawdę nie jestem tą samą osobą, którą widzisz na zamieszczonym w blogu zdjęciu (wizualnie i mentalnie) :-). Czasami to co z bliska wydaje się porażką, z dalszej perspektywy okazuje się silnym bodźcem do wzrostu i zmiany życia na lepsze. Tak przynajmniej było ze mną.

Zmiana

Zmieniło się moje nastawienie do życia, ale też ubyło mnie o ok. 17 kilogramów. Po 34 latach życia odkryłem, że moją pasją jest fitness i samoświadomość. Od tego czasu regularnie trenuje, medytuje i biegam. Odkryłem jak można być bardziej efektywnym – lubię budzić się o 5 rano, jak wszyscy domownicy jeszcze śpią; dzięki temu zyskałem dodatkowe 2 godziny każdego dnia. Mam nadzieję przeznaczyć część tego czasu na regularną redakcję bloga ;-).

Prywatnie

Prywatnie jestem tatą dwójki wspaniałych dzieci. Z racji tego, że lubię to czym zajmuję się zawodowo dużo czasu przeznaczam na pomoc moim klientom. Z tego powodu każdą wolną od obowiązków zawodowych chwilę staram się poświęcać na aktywny wypoczynek z rodziną. Lubimy jeździć na nartach, żeglować, grać w tenisa, spacerować i jeździć na rowerach. A co jakiś czas po prostu być ze sobą i nic nie robić.

Pisząc „o mnie” nie powinienem pomijać, że interesuję się kulturą i prawem Chin. Zaowocowało to ukończeniem kursu School of Chinese Law and Culture zorganizowany przez Beijing Foreign Studies University in Beijing i Uniwersytet Śląski w Katowicach. Idąc za ciosem rozpocząłem naukę języka chińskiego z moim tajwańskim 老师 (lǎo shī  tj. nauczycielem) Justinem.

Z moim bardziej oficjalnym życiorysem możesz zapoznać się na mojej stronie internetowej https://www.adwokat-szymkowiak.pl/mateusz-szymkowiak.php .

W razie jakichkolwiek pytań czy wątpliwości zapraszam Cię do kontaktu >>

 

***