Mateusz Szymkowiak

adwokat

Prowadzę praktykę zawodową na terenie całego kraju z siedzibą
w Bielsku-Białej i oddziałem w Katowicach. Na co dzień świadczę pomoc prawną osobom skazanym, podejrzanym i tymczasowo aresztowanym...
[Więcej >>>]

Skontaktuj się!

PORĘCZENIE ZA ARESZT

Mateusz Szymkowiak15 sierpnia 2019Komentarze (0)

Jeżeli czytałeś mój wpis na temat Kamila D. i jego niesamowitego BMW, wiesz, że  znany dziennikarz mógł trafić do aresztu tymczasowego. Sąd Rejonowy w Piotrkowie Trybunalskim zgody na areszt nie wyraził. Prokuratura od tej decyzji odwołała się do Sądu Okręgowego w Piotrkowie Trybunalskim.

UTRZYMANIE W MOCY

 Od wczorajszej środy Kamil Durczok może odetchnąć – nie trafi do aresztu.

Jest tak dlatego, że sąd II instancji rozpoznający zażalenie na nie uwzględnienie wniosku prokuratury o zastosowania aresztowania tymczasowego, uznał, że brak jest przesłanek do stosowania najsurowszego środka zapobiegawczego.

CO ZAMIAST ARESZTU

Decyzja Sądu jest dla dziennikarza korzystna, ale częściowo. W konsekwencji nie zastosowania aresztu sąd zastosował alternatywny środek zapobiegawczy. Oprócz aresztu tymczasowego wobec osoby podejrzanej o popełnienie przestępstwa można stosować poręczenie majątkowe, dozór policji, zakaz opuszczania kraju i inne.

Dziennikarz nie trafi do aresztu, o ile wpłaci poręczenie w kwocie 100.000,00 zł. Sporo… ale lepiej zamrozić stówę na pare miesięcy niż stracić wolność na kilka miesięcy.

Poręczenie majątkowe to nie kara grzywny. W konsekwencji po prawomocnym zakończeniu postępowania karnego  100.000 zł zostanie Kamilowi Durczokowi zwrócone.

Jeżeli interesują cię inne sprawy medialne dotyczące aresztu polecam Ci zapoznanie się z wpisem nt. KTO POWIENIEN ZAPŁACIĆ 19 MLN PLN TOMASZOWI KOMENDZIE?

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +48 604 199 306e-mail: ms@adwokat-szymkowiak.pl

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Adwokat Mateusz Szymkowiak Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Adwokat Mateusz Szymkowiak z siedzibą w Bielsko-Białej.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem ms@adwokat-szymkowiak.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: