Mateusz Szymkowiak

adwokat

Prowadzę praktykę zawodową na terenie całego kraju z siedzibą
w Bielsku-Białej i oddziałem w Katowicach. Na co dzień świadczę pomoc prawną osobom skazanym, podejrzanym i tymczasowo aresztowanym...
[Więcej >>>]

Skontaktuj się!

WNIOSEK O ZGODĘ NA KORZYSTANIE Z TELEFONU PRZEZ ARESZTOWANEGO

Mateusz Szymkowiak22 czerwca 201916 komentarzy

Jeżeli interesuje Cię tematyka praw osób tymczasowo aresztowanych zapewne już wiesz, że  osoba aresztowana może korzystać z telefonu.  Wpis na moim blogu na ten temat możesz znaleźć tutaj.

Zgodę na korzystanie z telefonu wydaje prokurator, który nadzoruje śledztwo. Jeżeli wobec tymczasowo aresztowanego wpłynął już akt oskarżenia do sądu, zgody udziela sąd. Może się zdarzyć, że prokurator lub sąd odmówi udzielenia zgody. Wtedy należy złożyć zażalenie.

Przykładowy wniosek o wyrażenie zgody na korzystanie z telefonu przez osobę aresztowaną znajdziesz tutaj: wniosek o wyrażenie zgody na korzystanie z telefonu przez aresztowanego.

wniosek o zgodę na korzystanie z telefonu

We wniosku należy podać numery telefonów, na które osoba aresztowana chciałaby wykonywać połączenia. Ponadto należy wskazać stopień pokrewieństwa pomiędzy aresztowanym, a osobą do której chce telefonować. Wniosek powinien być podpisany na końcu.

Z reguły prokurator lub sąd rozpozna  wniosek tymczasowo aresztowanego w terminie do dwóch tygodni.

Jeżeli interesuje Cię widzenie z osobą aresztowaną polecam innym mój wpis. A w tym miejscu znajdziesz przykładowy wniosek o widzenie z osobą aresztowaną: wniosek o widzenie.

Polecam Ci również wpisy na moim alternatywnym bloguCO DAJE INTERCYZA

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +48 604 199 306e-mail: ms@adwokat-szymkowiak.pl

{ 16 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

Monika 26 czerwca, 2019 o 15:44

Czy zgoda upoważnia do wielokrotnego telefonowania czy jest to zgoda na jeden kontakt?

Odpowiedz

Mateusz Szymkowiak 26 czerwca, 2019 o 21:16

Witam serdecznie pani Moniko, z reguły (w mojej praktyce zawodowej nie zdarzył się inny przypadek) zgoda na posługiwanie się aparatem telefonicznym z konkretnym numerem telefonu jest bezterminowa.

Prokurator może jednak zastrzec ograniczenia w swojej zgodzie. W szczególności może zezwolić aresztowanemu na jednokrotne połączenie telefoniczne np. z okazji jakiejś uroczystości rodzinnej.

Odpowiedz

Joanna 9 grudnia, 2021 o 08:42

Witam, jeśli ja chce trafić na listę kontaktów Oskarżonego w areszcie śledczym m to on po prostu wpisuje mnie na listę czy ja muszę występować z jakimiś wnioskiem do sądu żeby być na tej liście?
Dziękuje

Odpowiedz

Mateusz Szymkowiak 15 sierpnia, 2022 o 14:10

aresztowany lub Pani z takim wnioskiem może wystąpić.

Odpowiedz

Martyna 14 czerwca, 2022 o 17:48

Witam. Czy osoba zatrsymana w areszcie na dwa miesiące za niestawianie się na wezwania na przesluchanie może korzystać z telefonu?

Odpowiedz

Mateusz Szymkowiak 15 sierpnia, 2022 o 14:09

Tak, ale za zgodą prokuratora/sądu.

Odpowiedz

Katarzyna 29 czerwca, 2022 o 12:29

Dzień dobry. Czy zgoda na telefon do prawnika wydana przez prokuratora jest nadal aktualna po zlozeniu aktu oskarzenia do sadu? Czy tymczasowo aresztowany musi zlozyc wniosek do sadu o nowa zgode?

Odpowiedz

Mateusz Szymkowiak 15 sierpnia, 2022 o 14:09

Potrzebny będzie nowy wniosek. Prawnik powinien to wiedzieć 😉

Odpowiedz

MoniA 30 czerwca, 2022 o 09:48

Świetna strona.Krótko zwięźle i na temat. Wszystko w jednym miejscu. Tylko mam problem z otworzeniem wniosku z zgode na korzystanie z telefonu przez tymczasowo aresztowanego, szkoda bo przyda mi sie w obecnej sytuacji:(

Odpowiedz

Mateusz Szymkowiak 15 sierpnia, 2022 o 14:08

Dziękuję za pozytywną opinię. Proszę podać adres email – podeślę wniosek.

Odpowiedz

Kinga 2 kwietnia, 2023 o 10:39

Czy taka zgodę może wnioskować osoba spokrewniona czy sam osadzony

Odpowiedz

Mateusz Szymkowiak 3 kwietnia, 2023 o 09:30

o zgodę może wystąpić sam aresztowany lub osoba, która chce mieć kontakt z aresztowanym .

Odpowiedz

Klaudia 5 kwietnia, 2023 o 21:17

Ile czasu idzie wysłana zgoda przez prokuratora o kontakty telefoniczne do aresztu śledczego?

Odpowiedz

Mateusz Szymkowiak 6 kwietnia, 2023 o 08:47

Dzień dobry Pani Klaudio,

standardowo jest to czas przesyłki listu poleconego (do 3 dni roboczych), ale problem w tym, że decyzja prokuratora jest realizowana(wysłana) przez sekretariat prokuratury, a ten nie ma żadnych terminów. Po drugie dość częstą praktyką jest „przedłużanie realizacji zgody na telefon” przez administrację aresztu śledczego.

Odpowiedz

Paweł 20 czerwca, 2023 o 17:32

Dzień dobry. Aresztowany miał zgodę na telefon od sądu okręgowego a akta przeszły do sądu apelacyjnego. Czy potrzebna jest nowa zgoda sądu apelacyjnego na telefon, czy ważna jest zgoda sądu okręgowego?

Odpowiedz

Paulina 7 sierpnia, 2023 o 17:22

Witam, męża zabrała policja został aresztowany na okres 90 dni (3 miesiące) za nie wstawienie się na odrobki które miał załatwić, ) ,czy jest jakaś szansa żeby ubiegał się o opaskę policyjną? Żeby z aresztu śledczego wyszedł wcześniej
Nie można się w całe dodzwonić do aresztu,bo żadnych informacji nie udzielają telefonicznie..

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Adwokat Mateusz Szymkowiak Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Adwokat Mateusz Szymkowiak z siedzibą w Bielsko-Białej.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem ms@adwokat-szymkowiak.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: