Mateusz Szymkowiak

adwokat

Prowadzę praktykę zawodową na terenie całego kraju z siedzibą
w Bielsku-Białej i oddziałem w Katowicach. Na co dzień świadczę pomoc prawną osobom skazanym, podejrzanym i tymczasowo aresztowanym...
[Więcej >>>]

Skontaktuj się!

CO GROZI ZA PODPISANIE WEKSLA „ZA ŻONĘ”

Mateusz Szymkowiak03 grudnia 2019Komentarze (0)

Jakiś czas temu opisywałem historię znanego dziennikarza. Ów dziennikarz pod Piotrkowem Trybunalskim zakończył podróż samochodem na słupku rozgraniczającym pasy ruchy. W konsekwencji w doniesieniach medialnych podano, że kierowca nie był trzeźwy.

Wpis znajdziesz tutaj: KAMIL D. i jego niesamowite BMW.

Niefortunnie dla Kamila D. nieszczęścia chodzą parami.

WNIOSEK O ARESZT

Dzisiaj z zaskoczeniem odnotowałem informację w mediach, że Prokuratura Regionalna w Katowicach domaga się aresztu tymczasowego wobec niegdyś znanego i popularnego dziennikarza.

Drążąc temat  można się dowiedzieć, że podobno (tak wynika z doniesień medialnych np. tutaj) pan miał m.in. podrobić podpis na wekslu o wartości 3 mln złotych. Sprawa ta w porównaniu do prowadzenia pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości jest znacznie poważniejsza.

NIEOPŁACALNOŚĆ PODRABIANIA WEKSLA

Podrobienie weksla może być potraktowanie jak fałszerstwo pieniędzy. Polski kodeks karny przewiduje karę dla tego kto:

podrabia albo przerabia polski albo obcy pieniądz, polski albo obcy znak pieniężny, który został ustalony jako prawny środek płatniczy, jednak nie został jeszcze wprowadzony do obiegu, inny środek płatniczy albo dokument uprawniający do otrzymania sumy pieniężnej albo zawierający obowiązek wypłaty kapitału, odsetek, udziału w zyskach albo stwierdzenie uczestnictwa w spółce lub z pieniędzy, innego środka płatniczego albo z takiego dokumentu usuwa oznakę umorzenia,

Przestępstwo to jest zagrożone bardzo surową karą, której dolna granica wynosi od 5 lat lub 25 lat pozbawienia wolności.

ZAGROŻENIE SUROWĄ KARĄ A ARESZT

Kilkukrotnie już pisałem o przesłankach aresztu. Ciekawe wpisy na ten temat możesz poczytać tutaj: Kiedy można zastosować tymczasowe aresztowanie, Areszty tymczasowe stosowane coraz częściej? tymczasowe aresztowanie kraty więzienia

Właśnie dlatego, że jedną z  przesłanek zastosowania aresztu tymczasowego jest surowe zagrożenie karą Kamilowi D. realnie zagraża możliwość osadzenia w areszcie śledczym na okres (na razie) trzech najbliższych miesięcy.

******************

Zainteresowanym polecam również inne wpisy na blogu:

ODSZKODOWANIE ZA TYMCZASOWE ARESZTOWANIE

ZABÓJSTWO W SZKOLE W WAWRZE – CZY DZIECI ODPOWIADAJĄ ZA PRZESTĘPSTWA

ZAŻALENIE NA ARESZT

PO RAZ PIERWSZY W ARESZCIE

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +48 604 199 306e-mail: ms@adwokat-szymkowiak.pl

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Adwokat Mateusz Szymkowiak Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Adwokat Mateusz Szymkowiak z siedzibą w Bielsko-Białej.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem ms@adwokat-szymkowiak.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: