Mateusz Szymkowiak

adwokat

Prowadzę praktykę zawodową na terenie całego kraju z siedzibą
w Bielsku-Białej i oddziałem w Katowicach. Na co dzień świadczę pomoc prawną osobom skazanym, podejrzanym i tymczasowo aresztowanym...
[Więcej >>>]

Skontaktuj się!

O blogu

Do stworzenia bloga, na który trafiłeś/aś zainspirowała mnie potrzeba pisania o czymś, co jest dla ludzi najważniejsze. Pewnie zgodzisz się ze mną, że jest to życie, zdrowie i wolność. Życiem i zdrowiem ludzi zawodowo zajmują się lekarze, więc te tematy odpuściłem. Postanowiłem pisać o wolności lub sposobach na jej odzyskanie.

W zamierzeniu blog ma służyć osobom pozbawionym wolności i ich rodzinom. Chcę przekazać Ci możliwie najwięcej użytecznych i praktycznych informacji o prawach osób tymczasowo aresztowanych i ich rodzin.

Z tymczasowym aresztowaniem mam do czynienia stosunkowo często z racji wykonywanego zawodu. Często też odwiedzam klientów w Aresztach Śledczych. Ich problemy nie są mi obce.  Wiem też, że aresztowani (a na wolności ich rodziny) nie wiedzą co robić. Gdzie się udać w pierwszej kolejności? Jak skontaktować się z aresztowanym? Jak przekazać mu wiadomość czy paczkę? Zasadniczo rodziny aresztowanych nie potrafią radzić sobie w zaistniałej sytuacji.

Skoro odwiedzasz mój blog szukasz informacji o prawie karnym procesowym i wykonawczym.

W razie jakichkolwiek pytań czy wątpliwości zapraszam Cię do kontaktu >>