Mateusz Szymkowiak

adwokat

Prowadzę praktykę zawodową na terenie całego kraju z siedzibą
w Bielsku-Białej i oddziałem w Katowicach. Na co dzień świadczę pomoc prawną osobom skazanym, podejrzanym i tymczasowo aresztowanym...
[Więcej >>>]

Skontaktuj się!

WNIOSEK O WIDZENIE Z TYMCZASOWO ARESZTOWANYM

Mateusz Szymkowiak08 czerwca 20196 komentarzy

Jeżeli chcesz uzyskać widzenie z tymczasowo aresztowanym wcześniej powinieneś wystąpić z pisemnym wnioskiem o wyrażenie zgody na to widzenie. Przykładowy wniosek znajdziesz tutaj.

Zgodę na widzenie udziela prokurator  lub sąd.  Dlatego wypełniony wniosek złóż w prokuraturze. Jeżeli przeciwko tymczasowo aresztowanemu wniesiono do sądu akt oskarżenia to wniosek o widzenie złóż do tego sądu.

We wniosku o widzenie musisz wskazać swoje imię i nazwisko oraz adres. Ponadto wpisz serię i numer swojego dowodu tożsamości oraz stopień pokrewieństwa wobec aresztowanego. Nie zapomnij się też podpisać na końcu.

 Na temat tego kto może uzyskać widzenie z tymczasowo aresztowanym pisałem w tym miejscu.

Twój wniosek o widzenie jest z reguły rozpatrywany w terminie jednego tygodnia.

Przedstawiając funkcjonariuszowi służby więziennej zgodę prokuratora na widzenie z aresztowanym masz pewność, że zobaczysz się z osobą aresztowaną.

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +48 604 199 306e-mail: ms@adwokat-szymkowiak.pl

{ 6 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

Tomasz 10 czerwca, 2019 o 12:25

Szanowny Pani Mecenasie, proszę mi powiedzieć, czy jest możliwe, aby w trakcie tymczasowego aresztowania mojego syna złożyć wniosek do prezydenta RP o zwolnienie go od odpowiedzialności?

Tomasz

Odpowiedz

Mateusz Szymkowiak 10 czerwca, 2019 o 21:55

Witam Panie Tomaszu, jak rozumiem pana pytanie dotyczy ułaskawienia. W mojej ocenie kwestia ułaskawienia, tj. uchylenia odpowiedzialności karnej powstaje z chwilą, gdy sąd przełamie domniemanie niewinności wydając wyrok skazujący. To prowadziłoby do wniosku, że na tym etapie Pana wniosek nie zostanie pozytywnie rozpatrzony przez kancelarię prezydenta RP. Byłoby tak ponieważ wobec syna nie wydano wyroku skazującego – sąd może go jeszcze uniewinnić.

W tym duchu orzekł Sąd Najwyższy rozpoznający sprawę Mariusza Kamińskiego, wobec którego prezydent RP skorzystał z prawa łaski przed uprawomocnieniem się wyroku w jego sprawie (sprawa zostaje zawieszona/nierozstrzygnięta).

TYM NIEMNIEJ mając na uwadze casus Mariusza Kamińskiego wykorzystałbym wszystkie możliwości mogące skutkować odzyskaniem wolności przez Pana syna. Mówiąc wprost – tak, proszę taki wniosek złożyć.

Odpowiedz

Tomasz 11 czerwca, 2019 o 01:00

Bardzo dziękuję! Rozumiem. Czyli może szansę mam, ale jako że mój syn politykiem nie jest to raczej szanse te są nikłe. Muszę to przemyśleć. Dziękuję Panu za pomoc!

Czy w razie potrzeby powinienem się do Pana zwrócić o pomoc?

T.

Odpowiedz

Mateusz Szymkowiak 11 czerwca, 2019 o 22:31

Dokładnie jest tak jak Pan to ujął. Jeżeli zajdzie konieczność może Pan na mnie liczyć, chętnie pomogę lub podpowiem.
Pozdrawiam
ms

Odpowiedz

Marcin Nowak 9 października, 2023 o 20:26

Witam panie mecenasie proszę mi powiedzieć jak długo prokurator może rozpatrywać wniosek o widzenie z osobą najbliższą ( syn został osadzony w areszcie śledczym 3 tygodnie temu a przecież każdemu osadzonemu przysługuje prawo do widzenia raz w miesiącu) dziękuję

Odpowiedz

Maria 11 marca, 2024 o 17:11

Co zrobic jesli Prokurator nie rozpatrzył wniosku o widzenie w terminie i wogole?

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Adwokat Mateusz Szymkowiak Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Adwokat Mateusz Szymkowiak z siedzibą w Bielsko-Białej.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem ms@adwokat-szymkowiak.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: