Mateusz Szymkowiak

adwokat

Prowadzę praktykę zawodową na terenie całego kraju z siedzibą
w Bielsku-Białej i oddziałem w Katowicach. Na co dzień świadczę pomoc prawną osobom skazanym, podejrzanym i tymczasowo aresztowanym...
[Więcej >>>]

Skontaktuj się!

WNIOSEK O WSTRZYMANIE KARY

Mateusz Szymkowiak08 września 2019Komentarze (0)

Proces karny jest zakończony?  Wymierzono karę pozbawienia wolności bez warunkowego zawieszenia jej wykonania? Broń się. Na przykład złóż apelację. Pamiętaj jednak, że z chwilą ogłoszenia wyroku przez sąd II instancji wyrok ten staje się prawomocny.

CO PO PRAWOMOCNOŚCI?

Prawomocny wyrok jest kierowany do tzw. sekcji wykonawczej wydziału karnego sądu, który w I instancji wymierzył karę.

W pierwszej kolejności sędzia ustala „dostępność miejsc w jednostce penitencjarnej”. Następnie wystawia nakaz stawiennictwa w zakładzie karnym. Konsekwentnie sędzia  nakaże poinformować odpowiednią jednostkę penitencjarną oraz skazanego o konieczności stawienia do odbycia kary.

DOSTAŁEŚ BILET ? BROŃ SIĘ

Najprostszy sposób na uniknięcie konieczności stawiennictwa w zakładzie karnym to domaganie się wstrzymania wykonania kary.

Przykładowy wniosek o wstrzymanie kary znajdziesz tutaj: wniosek o wstrzymanie wykonania kary pozbawienia wolności.

Wniosek o wstrzymanie wykonania  kary może poprzedzać wniosek o odroczenie wykonania kary.  O sposobie legalnego unikania  kary pozbawienia wolności pisałem we wcześniejszych artykułach. Dlatego polecam Ci zapoznanie się z tym wpisem: Jak ponownie zawiesić zarządzoną do wykonania karę.

Z drugiej strony możliwe jest wykonanie kary pozbawienia wolności w systemie dozoru elektronicznego. To jest w warunkach wolnościowych….tj. quasi wolnościowych. Ale o tym w kolejnych wpisach.

 

Zdjęcie dzięki uprzejmości autora  Ashim D’Silva na Unsplash.

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +48 604 199 306e-mail: ms@adwokat-szymkowiak.pl

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Adwokat Mateusz Szymkowiak Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Adwokat Mateusz Szymkowiak z siedzibą w Bielsko-Białej.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem ms@adwokat-szymkowiak.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: