Mateusz Szymkowiak

adwokat

Prowadzę praktykę zawodową na terenie całego kraju z siedzibą
w Bielsku-Białej i oddziałem w Katowicach. Na co dzień świadczę pomoc prawną osobom skazanym, podejrzanym i tymczasowo aresztowanym...
[Więcej >>>]

Skontaktuj się!

ZAKAZ PROWADZENIA SAMOCHODÓW PEWNEGO BYŁEGO POSŁA

Mateusz Szymkowiak30 października 2019Komentarze (0)

Ze zdziwieniem odnotowałem wczoraj pewną wiadomość. Otóż Pan Artur Z. – pewien były już poseł prawicowy – dwukrotnie w ciągu dnia konfrontował się z drogówką. Za pierwszym razem przy okazji potrącenia rowerzystki. Za drugim przy okazji … w zasadzie bez okazji – ktoś zrobił mu tylko zdjęcie jak siada za kółkiem.

Każdy z tych przypadków łączy jeden element. Znamienne jest to, że pan Artur były poseł jakiś czas temu był prowadził pojazd mechaniczny po spożyciu alkoholu – jak wynika z doniesień medialnych. W konsekwencji został skazany za „jazdę po pijaku”. To jeszcze nic, ale ten sam sąd zakazał mu prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Zatem potrącając rowerzystkę i wsiadając ponownie za kierownicę pan Artur były poseł popełnił dwa takie same przestępstwa tego samego dnia….przestępstwa z art 244 kodeksu karnego.

CO GROZI ZA ZŁAMANIE ZAKAZU PROWADZENIA

Krótko i na temat: kara od 3 miesięcy do pięciu lat pozbawienia wolności.

Zapraszam Cię również do zapoznania się z artykułem ODSZKODOWANIE ZA TYMCZASOWE ARESZTOWANIE lub ARESZT W NAZISTOWSKICH NIEMCZECH.

Zdjęcie dzięki uprzejmości autra Ian Valerio na  Unsplash.com.

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +48 604 199 306e-mail: ms@adwokat-szymkowiak.pl

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Adwokat Mateusz Szymkowiak Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Adwokat Mateusz Szymkowiak z siedzibą w Bielsko-Białej.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem ms@adwokat-szymkowiak.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: